+48 666 664 678
Nasza kadra

Psycholog
Katarzyna Birr – Hoffmann

Obecnie jestem w trakcie szkolenia z systemowej psychoterapii par i rodzin, atestowanego przez krakowską Fundację KONTEKST. W celu podnoszenia kwalifikacji uczestniczę również w kursie podyplomowym z psychoterapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży. Ukończyłam szkolenie podstawowe TSR, czyli Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w ramach którego pracuję na zasobach klienta. W pracy z dziećmi wykorzystuję metody Kids’ Skills – Dam radę!. Ponadto prowadzę terapię metodą Feuersteina/ Instrumental Enrichment, wspierającą osoby przejawiające trudności poznawcze wynikające z dysleksji, problemów z koncentracją uwagi, nadpobudliwością, nieharmonijnym rozwojem czy zaburzeniami neurologicznymi, a także wykorzystywaną do stymulowania rozwoju dziecka zdolnego oraz usprawniania funkcjonowania poznawczego u dorosłych.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w szkołach i przedszkolach, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, placówce medycznej oraz prywatnym gabinecie.
Ważny jest dla mnie rozwój drugiego człowieka, dlatego swoich klientów staram się wspierać w różnych obszarach i na różnych etapach ich życia.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Psycholog
Honorata Hufnagel

PSYCHOLOG/PSYCHOTERAPEUTA
Jolanta Maryanska
Prowadzę terapię w języku polskim i angielskim.
Pracuję z Klientami INDYWIDUALNYMI , Z PARAMI I RODZINAMI.

W pracy z parami używam amerykańskiego modelu EFT (Emotionally Focused Therapy), który jest uznany za bardzo skuteczny.
Pomagam Klientom INDYWIDUALNYM poradzić sobie z sytuacjami kryzysowymi, trudnymi relacjami, utratą bliskich, poczuciem niepewności, lęku, depresji. Pracuję z osobami, które chcą opanować wybuchy złości i poczuć swoją większą wartość (jako kobieta i jako mężczyzna). Lubię pomagać osobom zmagającym się z identyfikacją płciową (transgender).
Pracuję z RODZINAMI szukającymi wsparcia kiedy dziecko ma dolegliwości nie poparte diagnozą medyczną, bywa agresywne albo bardzo nieśmiałe, nie chce chodzić do szkoły. Kiedy samo zadaje sobie rany i trudno się porozumieć. Kiedy okazuje lęk i obsesyjne zachowania. Kiedy rodzina, dziecko, przeżyła stratę albo traumę.
Konsultacja psychologiczna
“I co ja mam teraz zrobić?”, “Już sobie nie radzę”, “Jestem mi strasznie ciężko”, “Chciałabym/chciałbym, żeby coś się w końcu zmieniło”, “Chcę poczuć się inaczej, lepiej” – to tylko niektóre myśli, które pojawiają się w pewnych momentach naszego życia. Zdarza się, że potrzebujemy zmiany, ale nie wiemy, od czego zacząć, w którą stronę ruszyć, skąd znaleźć w sobie siłę, by zrobić ten pierwszy krok “ku lepszemu”.
Pierwsze konsultacje psychologiczne mają na celu omówienie trudności dostrzeganych przez klienta oraz podjęcie decyzji co do zasadności kontynuowania dalszych spotkań (terapia indywidualna/małżeńska/rodzinna). Zdarza się, że proponuję wizytę u innego specjalisty np. psychiatry czy terapeuty uzależnień.
Warto pamiętać, że psycholog nie ma gotowej instrukcji rozwiązania każdego dostrzeganego problemu. Może natomiast wraz z klientem przyjrzeć się dostrzeganym trudnościom i zastanowić się, co określone zachowania mogą komunikować, oraz spróbować pomóc zrozumieć, co w związku z tym on przeżywa.
Obszary pomocy:
- zaburzenia snu (bezsenność, ospałość);
- trudności emocjonalne (nadmierny smutek, gniew, lęk);
- problemy ze skupieniem, uwagą, koncentracją;
- problemy wychowawcze;
- problemy okresu dojrzewania;
- zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD);
- uzależnienia od substancji, eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi (alkohol, narkotyki, dopalacze – nowe substancje psychoaktywne);
- zaburzenia lękowe;
- zaburzenia depresyjne;
- depresja;
- zaburzenie obsesyjno-kompulsywne;
- napady paniki;
- inne, niepokojące objawy.
Konsultacja psychologiczna dziecka
Kiedy warto szukać pomocy? Jeśli Twoje dziecko:
- jest agresywne, często wpada w złość,
- jest bardzo nieśmiałe, ma trudności w kontaktach z rówieśnikami,
- ma lęki (boi się ciemności, zwierząt, zostawania samemu w domu), które znacznie utrudniają mu codzienne funkcjonowanie,
- ma obniżony nastrój, jest rozdrażnione, zgłasza Ci niepokojące myśli,
- przejawia trudności szkolne, związane z nauką, koncentracją uwagi,
- nie chce chodzić do przedszkola/ szkoły,
- moczy się, zanieczyszcza,
- ma bóle pochodzenia psychosomatycznego (np. nawracające bóle brzucha czy głowy mimo wykluczenia różnych chorób),
- ma inne zachowania, które Cię niepokoją, martwią.
Pierwsze 1-2 spotkania odbywają się wyłącznie z rodzicami, zaś w przypadku starszych dzieci – powyżej 10 r. ż. – z rodzicami i dzieckiem. W tym czasie staram się poznać sytuację rodziny, zbierając szczegółowy wywiad. Warto przynieść wszelką posiadaną dokumentację w zakresie wcześniejszych diagnoz: opinie, orzeczenia, wyniki badań. Następnie zazwyczaj odbywają się 2–3 spotkania z samym dzieckiem.
Po wizytach konsultacyjnych wraz z rodzicami podejmujemy decyzję o potrzebie bardziej długoterminowego wsparcia terapeutycznego/ zgłoszenia się do innego specjalisty (Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, psychiatry, etc.).
W przypadku podjęcia terapii spotkania zwykle odbywają się raz w tygodniu i trwają 50 minut. Dziecko zostaje wtedy sam na sam z psychologiem. W przypadku młodszych dzieci spotkania te mają głównie formę zabawy.
Trudności, jakie dostrzega się u dziecka, nie mogą być postrzegane w oderwaniu od jego rodziny. Dlatego w terapię dzieci zawsze powinni być zaangażowani rodzice – raz na kilka spotkań spotykam się z samymi rodzicami.
Konsultacja psychologiczna młodzieży
Na pierwsze spotkanie zapraszany jest nastolatek wraz z rodzicami. Konsultacja ta ma na celu przyjrzenie się dostrzeganym trudnościom. Po kilku spotkaniach rodzice wraz z dzieckiem podejmują decyzję, czy potrzeba im bardziej długoterminowego wsparcia specjalisty.
W ramach terapii spotkania z nastolatkiem odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu. Co kilka spotkań mogę zaproponować spotkanie z nastolatkiem oraz jego rodzicami, by omówić, co dzieje się w relacji rodzice–dziecko.
Konsultacja psychologiczna dla pary/ rodziny
Trudności, które pojawiają się w naszym życiu, wpływają na funkcjonowanie nie tylko pojedynczej osoby, ale często i całej rodziny.
Konsultacja online
Przebywasz za granicą lub nie możesz przyjść na sesję w gabinecie? Umów się na sesję online.
Zajęcia terapeutyczne dla dzieci/nastolatków
Warsztaty odbywają się w małych grupach (zazwyczaj kilkuosobowych). W trakcie spotkań ćwiczymy kompetencje emocjonalne i społeczne, mające pomóc dziecku/nastolatkowi lepiej funkcjonować w grupie, radzić sobie ze złością, lękiem.
Warsztaty dla rodziców
Grupowe zajęcia dla rodziców, mające charakter psychoedukacyjny w zakresie wspierania rozwoju dziecka oraz bycia wsparciem w przeżywanych przez dziecko trudnościach (złości, lęku, relacjach społecznych).
Konsultacja psychologiczna dziecka (50 min.) – 150,00 zł
Konsultacja psychologiczna nastolatka (50 min.) – 150,00 zł
Konsultacja psychologiczna para/rodziny (90 min.) – 220,00 zł
Konsultacja online (50 min.) – 150,00 zł

Zarezerwuj
wizytę
Jeżeli chcesz umówić się na wizytę lub poznać szczegóły naszej oferty, skontaktuj się z nami lub zarezerwuj wizytę online.
